Kurz Rostlinný jídelníček

Udělejte si za 3 hodiny konečně jasno v rostlinné stravě

🥗 Chcete v jídelníčku omezit maso? Anebo ho vynechat úplně?

🥕 Trápí vás alergie na mléčné výrobky?

💪 Chcete být vitálnější, zdravější a třeba i štíhlejší?

👉 Pak jste na správné adrese. V online kurzu Rostlinný jídelníček vám krok po kroku vysvětlím základní pilíře rostlinného stravování - od základů výživy přes jednotlivé druhy potravin a všestrannost jejich použití až po jejich zařazení do běžných jídel.

Čeká na vás 18 videí v délce přes 2 a půl hodiny, 4 hlavní části a celkem 45 kapitol plných textů, tabulek a infografik. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků.

Kurz je vhodný pro začínající vegetariány a vegany, zájemce o zdravou stravu nebo ty, kteří si uvědomují, že s každým dalším prožitým rokem má to, co jíme, výrazný vliv na vitalitu a kvalitu života.

Moje začátky byly krušné. Usnadním vám ty vaše

Možná jsem byl na tom stejně jako teď vy. Pocházím z tradiční moravské rodiny. Masné a mléčné výrobky jsem míval na talíři neustále, zato zeleniny nebo luštěnin pomálu. Když jsem se před 15 let rozhodl ze dne na den stát veganem, myslel jsem si, že stačí nahradit maso v jídlech tofu nebo tempehem. A občas zařadit luštěninové jídlo.

Když mě potkaly problémy s nedostatkem vitamínu B12, uvědomil jsem si, že nestačí řešit jen bílkoviny. Že potřebuji vědět, na co si dát pozor a které rostlinné potraviny jsou bohaté na vápník, na omega 3 a další důležité živiny. Že potřebuji jíst více zeleniny, zapojit semínka...

V průběhu let jsem přečetl stovky článků, desítky knih, vystudoval jsem kurz výživového poradenství a pak další se specializací na rostlinnou stravu. Založil jsem web Vegmania.cz. Pořádám kurzy, kterými prošlo přes 1500 účastníků. A vy tak nemusíte vymetat slepé uličky stejně jako kdysi já. Moje zkušenosti jsou tu pro vás.

Velmi obohacující a osvěžující kurz. Spoustu nových informací, které se dají hned po kurzu aplikovat.
Adriana Sloupenská

Kurz = informační smršť. Jsem s ním naprosto spokojena, jen budu potřebovat pár dní se se všemi novými informacemi srovnat 🙂
MaKo

Obsah kurzu Rostlinný jídelníček

1. Lidská výživa v kostce

Mimo jiné se dozvíte:
💪 jak si zajistit v jídelníčku dostatek bílkovin
💪 jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy tuků
💪 které rostlinné oleje jsou vhodnější a které méně
💪 proč jsou celozrnné potraviny lepší pro vaše zdraví i váhu
💪 na které vitamíny a minerály je potřeba si dávat pozor a proč
💪 podíváme se také na specifika rostlinné stravy v těhotenství, u dětí a naopak u seniorů

2. Druhy rostlinných potravin a jejich využití

V 15 kapitolách věnovaných rostlinným potravinám se dozvíte:

🥕 v jaké podobě je nejlepší konzumovat zeleninu a ovoce
🥕 zjistíte, jak správně připravovat luštěniny
🥕 seznámíte se s pestrou paletou luštěninových pokrmů, dokonce i sladkých jídel
🥕 poznáte méně známe druhy obilovin a jejich využití v každodenním jídelníčku
🥕 dozvíte se, že z ořechů můžete připravit třeba i karbanátek a ze semínek chleba
🥕 ukážeme si dochucovadla a bylinky, které dají šmrnc vašim rostlinným jídlům

3. Jak nahradíte maso, mléko nebo vejce

V praktické části věnovaných alternativám živočišných potravin se dozvíte třeba:

👉 jak nahradit maso v sekané, karbanátcích či řízcích
👉 které alternativy masa jsou vhodnější jako "uzené", k omáčkám nebo jak docílíte rybí chuti
👉 jaké jsou alternativy rostlinných mlék, smetan, jogurtů, kefírů nebo sýrů
👉 jak nahradíte vejce chuťově ve slaných i sladkých jídlech
👉 jaké druhy rostliných pojiv využít do zapékaných jídel, omelet nebo ve sladkém pečení

4. Jak si sestavíte rostlinný jídelníček

V poslední části spojíme vše dohromady a navrhneme si vlastní jídelníček:

🥗 ukážeme si hlavní principy zdravého rostlinného talíře
🥗 vysvětlíme si rozdíl mezi rostlinným a plnohodnotným rostlinným jídlem
🥗 seznámíte se s příklady slaných i sladkých snídaní, zdravých svačin, hlavních jídel i večeří
🥗 na závěr na vás čekají čtyři vzorové týdenní jídelníčky, včetně odkazů do databáze receptů

Kolik stojí kurz Rostlinný jídelníček? 750 korun

Do 28. června 2024 můžete získat slevu 200 Kč, pokud v objednávce do políčka pro slevový kód zadáte promokód DOBRO200.

24/7 přístup ke kurzu

Dostanete plný přístup ke kurzu Rostlinný jídelníček po dobu 5 let, a to včetně budoucích vylepšení. Studovat si můžete kdykoliv a kdekoliv, svým vlastním tempem, na počítači i v mobilu.

Ukázky z kurzu

Výživová pyramida
Poměry mastných kyselin

Vaše dojmy z kurzu Rostlinný jídelníček

Živým kurzem prošlo přes 500 účastníků a online kurz si zakoupilo přes 350 osob. Přečtete si, jak se jim kurz líbil:

Kurz mě naprosto nadchl. Byl nabitý informacemi, které ocení každý, kdo se trochu zajímá o zdravé stravování (a není nutně pouze vegan). Ušetří vám hodně času a vyhnete se použití metody pokus - omyl.
Lenka Čurdová

Kurz je velmi dobře připraven a strukturován. Začínáte v úplných základech a postupně se dopracováváte k detailům. Obecně je kurz nabit mnoha informacemi, přesto dával Pavel dostatek prostoru pro otázky a důkladné odpovědi. Hodně jsem se toho naučila, kurz jednoznačně doporučuji 🙂
Andrea Elčić

Kurz byl skvělý. Dozvěděl jsem se vše v kostce a pro mě zatím i vcelku podrobně, popsal jsem si během něj stručně několik papírů A4, které budu ještě pár týdnů studovat. Nebyla jediná věc, která mě zajímala a při tom nezůstala bez odpovědi. Výhodou kurzu je to, že i v odborných tématech se dá na vše, co člověka zajímá, zeptat a probrat detailněji i v rámci Pavlových zkušeností. Od kurzu uplynul už více jak týden a opravdu nám doma od té doby chutná život lépe.
Petr Lüftner

V kurzu jsem se dozvědela vše, co mě zajímalo. Něco jsem již věděla, nejsem úplný "zelenáč", ale některé věci pro mě byly novinkou. Perfektní obsah kurzu, informace vyčerpávající, poznámek spousta.
Pavla Stránská

Byl to takový exkurz veganskou stravou. Od základů, co se týče živin, jejich zdrojů a využití až po dochucování jídel a různé vychytávky. Vše proloženo obrázky, názornými ukázkami a možností poznat různé suroviny. Ač nejsem vegan/vegetarián, spoustu věcí už znám, ale i přesto jsem si z kurzu hodně odnesla.
Romana Dolečková

Kurz je moc pěkně udělaný a baví mne. Hodně se dozvím.
Hana Jechová

Kurz se mi moc líbil, nové informace určitě využiji.
Mirka Kudelňáková

Časté dotazy

Platnost kurzu není časově omezena. Ale protože internetové prostředí a technologie se rychle mění, garantuji vám přístup ke kurzu alespoň 5 let od zakoupení.
Přes tlačítko se dostanete na objednávkový formulář, který vyplníte. Vystaví se objednávka s číslem účtu a jedinečným variabilním symbolem. Uhradit ji můžete běžným bankovním převodem, kde však může trvat 1-2 pracovní dny, než platba dorazí (cílový účet je u FIO banky). Pokud chcete mít okamžitý přístup ke kurzu, doporučuji vybrat platbu online přes platební bránu. Můžete si vybrat platbu kartou (budete mít jistotu, že objednávka bude okamžitě uhrazena) anebo zrychlený online bankovní převod z vašeho internetového bankovnictví (u většiny českých bank platba dorazí ihned, ale existují výjimky). Jakmile platba proběhne, přijde vám upozornění na e-mail, včetně vystavené faktury. Do 5 minut vám pak dorazí druhý e-mail s přístupovými údaji pro web https://kurzy.vegmania.cz. Přihlásíte se e-mailem a heslem a budete přesměrováni na stránku, kde máte k dispozici zakoupené kurzy. Pak můžete studovat podle libosti. Pokud jste si jistí, že platba už proběhla a e-mail nedorazil, pro jistotu si zkontrolujte ve vaší e-mailové schránce složku Spam. A pokud ani do 10 minut nedorazí, pište na e-mail info@vegmania.cz
Ano. Přístup do členské sekce je ale vázaný na e-mail z objednávky (což je důležité v případě zapomenutého hesla nebo upozornění na nově přidané sekce). Pokud nechcete koupit kurz pro sebe, ale věnovat ho jako dárek, pak si objednejte dárkový voucher. Po uhrazení objednávky vám příjde na e-mail voucher, který můžete vytisknout anebo přeposlat elektronicky. Na voucheru je uvedený jedinečný kód, který pak obdarovaná osoba zadá v objednávce a tím se kurz uhradí. V případě nejasností se neváhejte ozvat na e-mail info@vegmania.cz.
Na voucheru najdete jedinečný kód, který funguje jako 100% sleva. Kurz si objednáte přes formulář a do políčka pro slevu vložíte kód z voucheru. Tím se cena sníží na nulu a pouze vyplníte své údaje. Do několika minut vám dorazí e-mail s přístupovými údaji. Pozor, formulář pro voucher (druhé tlačítko na stránce) slouží k zakoupení dárkového poukazu, nikoli pro objednání kurzu samotného. V případě nejasností se opět obraťte na e-mail info@vegmania.cz.
Ano, pro zájemce o kurz ze Slovenska jsem připravil objednávkový formulář s platbou v eurech. Opět si můžete vybrat mezi platbou bankovním převodem nebo online platební kartou. Pozor: celý kurz je v češtině.